CUK-Frederikssund. Juli måned har på ingen måde været god for vores forening, idet at vi har måtte sig farvel til to af vores medlemmer som er Frank Ventrup som var æresmedlem og medstifter af CUK-Frederikssund i 1971.
Og Kaare Gjerløv Hansen der var næstformand og hulefar i foreningen. De er begge droget ud på deres sidste rejse og ære være deres minder.
Grillaften den 4.august 2017 Som traditionen jo er bød bestyrelsen på flæskestegssandwich og grillpølser. Det blev en hyggelig aften i hulen, hvor vi mindes Frank og Kaare med, at holde et minuts stilhed hvorefter der blev sunget ” I et vinhus” Vi takker alle ligeledes mange gange til dem, som slog på klokken i forbindelse med fødselsdage m.m.
INFO Der indkaldes til en ekstraordinær generalforsamling i CUK-Frederikssund fredag den 6.oktober 2017 kl.19:30 hvor dagsorden er valg af ny næstformand og hulefar\hulemor.
CUK-Frederikssund ønsker tillykke med fødselsdagen til:
Per Jensen07-09-2017 Birger Svendsen16-09-2017 Carl Otto Enevoldsen29-09-2017 Næste hulemøde er fredag den 1.september 2017 og hulevagten har Poul Berg og Gunner Vilhelmsen